Корисне
Новини
Посилання

Роз’яснення щодо нарахувань за теплову енергію, витрачену на загальнобудинкові потреби

14.12.2022

У повідомленнях на оплату послуг, які отримали споживачі окремих житлових будинків за листопад 2022 року, окремим пунктом з’явилася послуга – «Опалення ЗБП».

У споживачів виникають запитання: що це за послуга? І чи не нараховується додаткова оплата, не передбачена у тарифі? Надаємо роз’яснення.

Перш за все зауважимо, що загальнобудинкові потреби на опалення не є новою послугою. Це тепло, яке отримують споживачі у місцях загального користування - під’їздах.

Зазначення розподілу загальних обсягів наданих послуг окремим рядком у платіжках передбачено лише у тих багатоквартирних житлових будинках, де є квартири з індивідуальним опаленням та приміщення, обладнані індивідуальними вузлами обліку теплової енергії.

Якщо у будинку жодна з квартир не оснащена автономним опаленням  – такий обсяг окремо не визначається, а входить до загального обсягу спожитої теплової енергії  і розподіляється між усіма споживачами будинку пропорційно до опалювальних площ їх приміщень.

Для того, щоб провести нарахування споживачам з індивідуальним опаленням, необхідно зробити розподіл нарахованої суми послуги між усіма споживачами. Саме для цього у платіжках виокремлено «Опалення ЗБП».   

Обсяг теплової енергії, витраченої на загальнобудинкові потреби, розраховуються в залежності від поверховості будинку і  складає відповідну частку від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будинку:

- для 1-5 поверхових будинків – 25 %; 

- для 6-10 поверхових будинків – 20 %; 

- для будинків вище 10 поверхів – 15 %.

Детальніше ознайомитися з методикою нарахування та нормативно-правовими документами, якими регламентовано розподіл теплової енергії, можна за посиланнями: 

Закону України  «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»;

-  Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг,  затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.12.2018 №315 (зі змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства розвитку громад та територій № 358 від 28.12.2021р. та № 61 від 26.03.2022р.)   

  Адміністрація ПТМ "Ковельтепло"