Корисне
Посилання

У Ковелі завершився опалювальний сезон. Він тривав з 16 жовтня по 15 квітня. Яким він був для місцевих теплоенергетиків?

20.04.2021

Перші осінні холоди 2020 року ковельчани зустріли в теплих оселях. На ПТМ «Ковельтепло» завжди своєчасно дбають про підготовку котелень та мереж до роботи в осінньо-зимовий період. Директор комунального підприємства Володимир Бойко каже, що за останні сім років опалювальний сезон проходив без аварійних ситуацій. У нинішньому - довелося двічі лагодити тепломережу. Пориви трубопроводу теплопостачання сталися на ділянках по вул. Мічуріна,2 та Котляревського,4. Аварійні ситуації були ліквідовані у найкоротші терміни, тож споживачі не відчули значних незручностей.

Варто зауважити, що за останні 16 років замінено на попередньо ізольовані  майже 69 км труб (загальна протяжність тепломережі сягає 81 км в однотрубному вимірі). 98% усіх багатоквартирних будинків житлового фонду міста Ковеля (а це 217 будинків) оснащені загальнобудинковими приладами обліку теплової енергії, крім 4-х, де немає технічної можливості їх встановлення.

Тепло для ковельчан виробляє 21 котельня. Цього сезону вони працювали на природному газі, дровах, тирсобрикетах та щепі. Загалом було вироблено теплової енергії 90433,43 Гкал. Незважаючи на використання альтернативних видів палива, питому вагу у виробництві тепла займає природний газ. Його обсяг цього сезону склав 7,66 млн. м3.

ПТМ «Ковельтепло» виробляє й електричну енергію за допомогою когенераційної установки. За опалювальний період вироблено 858 174 кВт.год. З них – 60% використано на власні потреби, решту – реалізовано. Разом з тим, для забезпечення безперебійної роботи підприємства, електроенергію купували у «Волиньелектрозбут». Потреба склала 1,4 млн кВт.год.

Теплоенергетикам довелося вирішувати різнопланові питання, які виникали під час опалювального сезону та вплинули на надання послуг споживачам. Зокрема, у24 випадках тимчасово не надавалась послуга з гарячого водопостачання мешканцям багатоповерхівок у різних мікрорайонах міста в зв’язку з пошкодженням внутрішньо-будинкових мереж в житлових будинках, управителями яких є РЖКП №1 та №2, ТзОВ «К.П. «Верес» та голови ОСББ. Зафіксовано 126 відключень електроенергії на об’єктах підприємства. У 15 випадках припинялась подача холодної води через аварії на водогонах УВКГ та залізничного водоканалу.   

Крім того, на ПТМ «Ковельтепло» надійшло 84 письмових звернення. З них – 52 про надання інформації, 28 - зі скаргами на послуги з теплопостачання. Усі заяви розглянули, склали комісійні акти, надали відповіді, усунули недоліки. Чотирьом споживачам відновили послугу ГВП. 

Відрадно, що ковельчани навчилися економити гарячу воду. За останні роки споживання гарячої води зменшилось у 8 разів. І це значно полегшило роботу теплоенергетиків та зменшило фінансове навантаження на споживачів. А все тому, що у 96% домогосподарств встановлені лічильники гарячого водопостачання.

Разом з міською владою керівництво ПТМ «Ковельтепло» дбає про модернізацію підприємства. За кошти міського бюджету розроблено проектно-кошторисну документацію на проведення реконструкції по вул. Сагайдачного,7.

А на виготовлення проектно-кошторисної документації для реконструкції котельні по вул. В.Кияна,82 спрямували гроші підприємства. Планується заміна газових котлів на сучасні твердопаливні, які будуть працювати автоматично на щепі.

Крім того, у співфінансуванні за рахунок коштів міського бюджету та ПТМ «Ковельтепло» цьогоріч планується реконструкція котельні по вул. Володимирській,85 із заміною існуючих трьох газових котлів, які вже відпрацювали понад сорок років.

Попри позитивну динаміку розвитку підприємства, проблемою залишається несплата за спожиті послуги. Мешканці Ковеля боргують майже 40 млн. грн. за теплопостачання та гарячу воду. Аби дати можливість людям розрахуватися з боргами, укладено договори на реструктуризацію заборгованості.

Опалювальний сезон 2020\2021 років у Ковелі завершився. Для теплоенергетиків це не період відпочинку, а час посиленої підготовки до нового сезону. Уже сплановані роботи, складено графік зупинки котелень. Ремонтні бригади працюватимуть у міжсезонний період, аби з першими холодами восени 2021 року в установах, офісах та оселях містян було тепло.